wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone płoty z drewna prędko się zużywają i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od poprawnego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten model ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz